Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / M. Rázus: AHASVER

M. Rázus: AHASVER

Divadlo

M. Rázus: AHASVER | spisskanovaves.eu
Popis

Poetická hra s piesňami o láske a jej zmysle v živote každého človeka.

Podľa stredovekej kresťanskej legendy je Ahasver večne blúdiaci Žid, ktorého sprevádza kliatba nenachádzania pokoja a zmyslu života. V Rázusovej hre Ahasver zatracuje hlboký cit lásky, no na príklade troch ľúbostných príbehov velikánov svetovej literatúry – Petrarcu, Goetheho a Puškina autor zobrazuje, čo láska znamená a ako môže skončiť. Naozaj je to najrýchlejšia cesta do pekla alebo ten najušľachtilejší cit?

Súčasťou inscenácie bude aj sitespecific filmový záznam, ktorý Spišské divadlo odvysiela online. Inscenácia, ktorá bude obohatená autorskými piesňami a tancami, je zároveň venovaná 85. výročiu úmrtia Martina Rázusa, ktoré si pripomenieme v roku 2022. 

100 min. / od 15 rokov

Predpredaj vstupeniek v pracovných dňoch (8:00 - 15:00) v prevádzke Spišského divadla alebo pol hodiny pred predstavením v pokladni. V prípade otázok, skupinových objednávok alebo rezervácii kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275, 417 3271, 0903 613 259 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » » 

Bližšie info
Zdielať na Facebooku