Hero obrázok | spisskanovaves.eu

Podujatia

Domov / Podujatia / G. Spiró / K. Rédli: BÚRAČKA

G. Spiró / K. Rédli: BÚRAČKA

Divadlo

G. Spiró / K. Rédli: BÚRAČKA | spisskanovaves.eu
Popis

Hromadná búračka vtipným spôsobom odhaľuje charaktery jej účastníkov.

V situácii hromadnej autonehody je skupina ľudí nútená na chvíľu sa zastaviť. Všetci sú v živote hnaní k čo najvyššej produktivite, čo sa nevytráca ani v takejto situácii a spôsobuje to sériu vtipných mikrotransakcií.

Pestrá mozaika účastníkov autonehody vytvára obraz o súčasnej spoločnosti založenej na neustálom raste a produktivite.

Hra získala ocenenie Najlepšia nová maďarská dráma roku 2004. Autorovi námet napadol, keď sám jednu autonehodu zažil: „ ... odrazu som si všimol, že túto bezútešnú, sivú, škaredú, depresívnu križovatku stvoril Boh ako scénu pre súdobú komédiu: videl som pred sebou sériu ťuknutí, účastníci tam musia dlho vyčkávať a všeličo sa medzi nimi udeje. Cítil som, že z toho môže byť komédia s mnohými súčasnými charaktermi, vlastne, bez hlavných postáv, veď dnes je už po celom svete spoločnosť nútená pohybovať sa autami.“
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

100 min. / od 15 rokov

Predpredaj vstupeniek v pracovných dňoch (8:00 - 15:00) v prevádzke Spišského divadla alebo pol hodiny pred predstavením v pokladni. V prípade otázok, skupinových objednávok alebo rezervácii kontaktujte divadlo na tel. čísle 053/417 3275, 417 3271, 0903 613 259 alebo e-mailom na prevadzka@spisskedivadlo.sk.

Vstupenky si môžete rezervovať alebo zakúpiť aj online na webovej stránke Spišského divadla po kliknutí na konkrétne predstavenie: vstupenky online » »

Bližšie info
Zdielať na Facebooku